Prepnúť na desktopovú verziu stránok
menu_logo

Jana Plauchová - Nula kelvinov - Ja neexistujem, ty neexistuješ

Jana Plauchová - Nula kelvinov - Ja neexistujem, ty neexistuješ od 2,22 €
 

TOVAR JE DOČASNE VYPREDANÝ.
Nechajte sa automaticky kontaktovať o dostupnosti tovaru
prostredníctvom e-mailu:
Váš e-mail


Informácie o knihe

Autorka sa narodila v Banskej Bystrici, kde aj žije. Od detstva ju fascinovalvesmír a prírodné vedy všeobecne. Absolvovala pomaturitné štúdium astronómie v Hurbanove a Prírodovedeckú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Píše už od základnej školy. Jej predchádzajúca tvorba bola zameraná hlavne na havárie kozmických staníc a kozmických lodí . Titul Nula kelvinov je jej prvá čisto„pozemská“ sci-fi.
Štvorica mužov so širokou škálou vedomostí z rôznych oblastí ľudského poznania, vybraná veľmi dôkladnou a prísne tajnou selekciou vládou krajiny, je vyslaná na stroji času z roku 2050 do roku 1957. Má jednak nájsť pozostatky havárie stroja času, zistiť jej príčinu a "obnoviť" geniálneho konštruktéra, ktorý pri havárii zahynul.Podarí sa im to, ale nie celkom. "Stvoria" Davida, ktorý síce vyzerá na 17 rokov, ale má už 34, pretože starne pomalšie ako celá vtedajšia populácia, čo je dielom onej štvorice. Okolo chlapca, jeho matky, jeho lásky dievčaťa Molly a mužov z roku 2050 sa rozvíja široko rozvetvený dej, v ktorom sa prelína minulosť s prítomnosťou. Dianie a situácie sú nečakané, často na pohľad nemožné, avšak prísne logické, rešpektujúc dnešné vedecké poznatky z fyziky, genetiky, psychológie a aj z iných vedných a technických oblastí.Čo sa týka rozvíjania deja, autorka sa nikde ani raz nepotkne, neuhne do klišé, jazyk a výrazové prostriedky sú svieže, bonusom je skvelá naratívnosť a čítavosť celého diela.

vydavateľstvoQ111
počet strán570
rozmery145 x 195 mm, 455 g
väzbaPaperback
vydané2012
dátum naskladnenia30.08.2012


V ponuke od
06.12.2012

Zaradenie knihy


Informácie o autorovi


Hodnotenie knihy

Máte knihu prečítanú? Napíšte Vaše hodnotenie knihy a informujte ostatných užívateľov
a návštevníkov internetového obchodu.Komentáre ku knižnému titulu


 
TIP Profesionálna TVORBA WEB STRÁNOK a MOBILNÝCH APLIKÁCIÍ. Propagujte svoju firmu, produkt, akciu profesionálne a lacno. Viac informácií na www.wsd-europe.com.